Cablenet
IP Telefon Çözümleri Kablosuz Ağ Çözümleri Dış Kaynak Kullanım Hizmetleri İnternet Erişim ve Güvenlik Çözümleri Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Cablenet ile Çözüme Bağlanın
Meru Networks Identity Networks firmasını satın aldı.
Meru Nertworks Identity Networks firmasını satın alarak kurumsal iletişim ağlarına kablolu ve kablosuz erişimde güvenllir ve politika temelli çözümler sunmaya başlamıştır. Önerilen çözümler MS, Linux, Android platformlarına uyarlanabilmektedir. Eş zamanlı kullanıcı sayısıı rahatlıkla binler veya onbinler seviyesinde olabilmektedir.

TAŞINDIK !!!
CableNet 11 Temmuz'dan itibaren, müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla yeni adresinde faaliyetlerine devam etmektedir. Yeni adresimiz ve ilgili kroki sitemizin "İletişim" bölümünde yer almaktadır.

Meru Networks yeni ekonomik 802.11bgn AP1000i i tanıttı.
Meru Networks yeni ekonomik AP1000i Access Point ürününü tanıttı. Yeni AP ile yine tek kanal ve sanal port özellikleri desteklenmektedir. AP1000i Ocak 2011 den itibaren dağıtılmaya başlanacaktır.

CableNet ASCOM WI-FI TELEFONLAR İLE ÇÖZÜMLER SUNUYOR
CableNet kurduğu WLAN ortamlarında ses iletişimi için ASCOM firmasının Wi-Fi telefonları ile çözümler sunmaktadır. ASCOM Wi-Fi telefonlar yüksek ses kalitesi, SMS, Alarm ve PTT (Push To Talk) özelliği ile kullanıcıların birden fazla cihaz taşımalarının önüne geçmektedir.

CableNet EKAHAU İLE ANLAŞMA İMZALADI
CableNet RTLS çözümleri alanında dünya devi EKAHAU ile "Gold Partner" anlaşması imzaladı. RTLS( Real Time Location Services) ile kablosuz ortamlarda "elektronik etiketler" ile kişi ve varlıkların fiziksel takibini yapıp davranış analizleri elde edilebiliyor.Özellikle Alışveriş Merkezleri, Hoteller, Hastaneler, vb.. yerlerde kulanılmaktadır. RTLS çözümü güvenlik amaçlı olarak da bina ve yerleşkelerde kullanılabilmektedir.

İnternetin altyapısı olan TCP/IP'nin yerine yepyeni bir standart geliştiriliyor! İşte yeni internet...
Küresel silah şirketi Lockheed Martin, Pentagon'un gelişmiş askeri araştırmalarla ilgilenen bürosu olan DARPA'dan 31 milyon dolarlık bir kontrat kazandığını açıkladı.İhaleyi kazanan Lockheed Martin, interneti yeniden icat ederek askeri kullanıma uygun hale getirecek.Projenin önemli noktası yeni bir askeri ağ protokolü oluşturmak olacak. Ordunun amacı eski TCP/IP standardından kurtulmak. Bunun yerine geliştirilmiş güvenlik, dinamik ağ genişliği, tekil veya organizasyon bazlı önem seviyeleri, güvenlik kuralları gelecek.Lockeed'in bu işteki ortakları arasında Anagran, Juniper Networks, LGS Innovations, Stanford Üniversitesi ve Microsoft olacak.

Office 2010 Beta geliyor
Microsoft'un patronu Steve Ballmer, Las Vegas'ta katıldığı SharePoint konferansında; hem Office, hem de SharePoint'in yeni sürümlerini bekleyenlere güzel haber verdi. Bir süredir sadece sınırlı bir katılımcı ile devam eden beta testi genişletiliyor ve halka açık beta süreci Kasım ayından itibaren başlıyor. Kasım ayında halka açık beta sürecine dahil olacak diğer Microsoft ürünleri arasında ise Project 2010 ve Visio 2010 da yer alıyor.

SharePoint 2010'un şimdiye kadar hazırlanan en gelişmiş SharePoint olduğunu vurgulayan Ballmer, uygulamanın Office 2010 ile birlikte kullanıldığında özellikler kurumsal kullanıcıların verimliliğini kat be kat arttıracağını da sözlerine ekledi. SharePoint 2010'un özellikle internet ile iletişim yeteneklerinin arttığını ve bu sayede kurumlar için verimliliğin yanı sıra karlılığı da arttıracak bir ürün haline geldiğini söyledi.


Mobilden Arayın, Wi-Fi'ya Otomatik Bağlanın
T-Mobile ve Meru Networks, T-Mobile müşterilerine yeni bir mobil hizmet sunmak için birleşiyor. Kablosuz altyapı çözümleri üreticisi Meru Networks ve Alman GSM operatörü T-Mobile, bu ortak çalışma ile, bir telefon araması esnasında, T-Mobile ağından mobil arama yapanların otomatik olarak bir Wi-Fi ağına bağlanmasını sağlayacak. T-Mobile, UMS (Unified Messaging Service) donanımlı T-Mobile cihazları ve Meru WLAN'larının birlikte işlerlik testlerini başarıyla tamamladığını belirtti. İki firma, hizmetin satış ve pazarlamasını da beraber gerçekleştirecek.

AVAYA'NIN YENİ ÇİFT MOD ÇÖZÜMÜ İLE NOKİA E SERİSİ CİHAZ KULLANAN MOBİL ÇALIŞANLARIN VERİMLİLİĞİ ARTIYOR...
Avaya, Nokia E Serisi iş cihazları kullanıcılarına Wi-Fi ve GSM iletişim ağları arasında dolaşırlarken tek bir numara ile erişilmelerini ve gelişmiş kurumsal telefon yeteneklerini kullanmalarını sağlayan çözümünü tanıttı. Tek bir VoIP (Voice over IP) destekli mobil cihaz ile çalışanlar Çift Mod iletişim kullanarak şirket içinde Wi-Fi ve şirket dışında mobil telefon görüşmelerini yapabiliyorlar. Bu da şirketlere düşük maliyette kurumsal gezginlik; mobil çalışanlara ise güvenli ve verimli iletişim sağlıyor.

Avaya, IP Telefon ve Çağrı Merkezi Alanlarında Ödülleri Toplamaya Devam Ediyor
Kurumlara yönelik iletişim ağı ve hizmetleri alanında dünyanın lider şirketlerinden Avaya, Internet Telephony Dergisi tarafından verilen "Internet Telephony Excellence" (Internet Telefonunda Mükemmellik) ve yılın çağrı merkezi ödüllerinden "Best Contact Center Supplier" (En İyi Çağrı Merkezi Üreticisi) ödüllerinin sahibi oldu.

Meru Networks, Samsung'un İş Ortağı Oldu
Samsung şimdiden pazardaki liderleri kendi iş ortağı olarak belirledi. Samsung Ubigate iBG Serisi ve Avaya ses çözümleri arasındaki stratejik işbirliği duyurusunun devamında temel uyumluluk testleri tamamlandı ve gelişmiş testlere geçiş yapıldı. Samsung ayrıca VoWLAN alanında dünya lideri olan Meru Networks ile de uyumluluk testleri yaptı her iki şirket çözüm ortaklığına başladılar. Güvenlik tarafında ise aktif olarak Microsoft ile çalışan Samsung, Microsoft'un son kullanıcı güvenliği konusundaki Ağ Erişim Koruması platformuyla bütünüyle entegre olarak çalışıyor.

Meru Networks ve T-Mobile müşterilerine yeni bir mobil hizmet sunmak için birleşiyor.
Kablosuz altyapı çözümleri üreticisi Meru Networks ve Alman GSM operatörü T-Mobile, bu ortak çalışma ile, bir telefon araması esnasında, T-Mobile ağından mobil arama yapanların otomatik olarak bir Wi-Fi ağına bağlanmasını sağlayacak. T-Mobile, UMS (Unified Messaging Service) donanımlı T-Mobile cihazları ve Meru WLANS'larının birlikte işlerlik testlerini başarıyla tamamladığını belirtti.İki firma, hizmetin satış ve pazarlamasını da beraber gerçekleştirecek.

AVAYA, Avrupa ÇAĞRI MERKEZİ pazar lideri seçildi.
Kurumlara yönelik iletişim ağı sistemleri, uygulamaları ve hizmetleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Avaya, pazar araştırma firması MZA'nın global telekomünikasyon ve BT pazarları analizi üzerinde uzmanlaşmış olan danışmanları tarafından bu yıl da lider Avrupa Çağrı Merkezi sağlayıcısı olarak seçildi.

AVAYA ve JUNIPER NETWORKS işbirliğinde yeni bir çözüm
Kurumlara yönelik iletişim ağı sistemleri, uygulamaları ve hizmetleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Avaya ve IP iletişim ağı ve güvenliği konusunda uzman Juniper, stratejik işbirliklerine Entegre Şube İletişim Ağı çözümünü eklediler.

Kablosuz Ağ Çözümleri

Yerel iletişim ağ ortamlarında hızla mobilitenin artması ve kablolamanın kolay olmadığı ortamlar için, "kablosuz ağ" çözümleri kullanılarak, önceleri 2Mb/sn ve 11Mb/sn lerden başlayan iletişim hızları da zamanımızda 300 Mb/sn lere ulaşmıştır. Bu çözümler kullanılarak, ofislerde kullanıcılara daha esnek ve hareketli çalışma ortamları sağlanmıştır.

Kablosuz iletişim ağları çözümleri, ofis içerisinde kapalı ortamlarda kullanılabileceği gibi, ofis dışı açık ortamlarda da desteklenebilmektedir. Bu bağlamda, özellikle kampus ortamlarında, kablo çekmenin zor olduğu binalar arası bağlantılarda kablosuz ağ çözümleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Meru Networks


4. Nesil WLAN çözümleri ile Data, Ses ve Görüntü iletişiminin kablosuz ortamlarda güvenilir bir şekilde iletilmesi artık mümkündür. Meru Networks'ün geliştirdiği "Single Channel" teknolojisi ile kapsama alanında tek kanal ve tek BSSID üzerinden kesintisiz WLAN iletişimi kurulabilmektedir. Kullanıcıların çok yoğun oldukları ortamlarda, örneğin konferans veya seminer salonlarında birden fazla Access Point (AP) yan yana çalıştırılarak bant genişliğini Gbps'e kadar çıkarmak mümkün olabilmektedir. Meru Networks çözümlerinde AP'lerin sayısı sınırlı değildir. Sistemi istenildiği kadar büyütmek mümkündür. Meru Networks Kablosuz İletişim çözümlerinde 802.11a,b,g,n ve en son olarak da ac teknolojisi ile tek Access Point ile 2.6 Gbps hızlara kadar çıkılabilmektedir. Ayrıca, sadece tek AP üzerinden aynı anda 30'a yakın ses iletişimi rahatlıkla desteklenebilmektedir. Meru Networks'ün WLAN sistemlerine erişim zamanı tüm kullanıcılar arasında eşit olarak paylaşıldığı için geleneksel sistemlerdeki gibi yüksek veri kullanan bir kullanıcının tüm bandı bloke etmesi mümkün değildir. Bundan dolayı data, ses ve görüntü aynı anda iletilirken iletişimde kesinti yaşanmamaktadır. Sistem üzerindeki trafik yüküne göre anlık "Yük Paylaşımı" yaparak genel performansın artmasını sağlamaktadır. Ayrıca, 6000'e yakın Quality of Service (QoS) kuralı sayesinde de gerçek zaman tabanlı uygulamalar rahatlıkla desteklenebilmektedir. Meru Networks çözümlerindeki Güvenlik Duvarı, VLAN, 802.11i, WPA, WPA2, 802.1x/EAP desteği sayesinde sisteme erişim son derece güvenli hale getirilmiştir. Meru Networks WLAN çözümlerini "Tamamıyle Kablosuz" çözümün istenildiği yerlerde rahatlıkla kullanmak mümkündür. Böylelikle iletişimde artık gerçek "All Wireless" ortamına geçilmiştir.

SIKÇA SORULAN SORULAR :

• Meru Networks 802.11ac Teknolojisini destekliyor mu?
Meru Networks 2013’ün 3. Çeyreğinden itibaren 802.11.ac standardını desteklemeye başlamıştır. (02.11ac standardında 1.2 Gps hızlarını desteklemek için 2 adet kanala yani toplamda 80 MHz’lik frekans bandına gerek vardır. Mevcut 5 Ghz bandında DFS dahil 2 adet 80 MHz’lik kanal olduğu için bir binanın tam olarak 80 MHz’de kapsanması sadece Meru Networks’ün “Single Channel” özelliği ile mümkün olmaktadır. Ayrıca, bu amaçla üretilmiş olan AP832, her iki radyoda da 802.11ac standardını desteklemektedir.• Meru Networks WLAN Teknolojisi hangi problemleri çözebilmektedir?
Meru Networks iletişim ortamındaki gerçek hareketliliği engellemeye yönelik olarak ortaya çıkabilecek olan tüm teknik sorunları çözebilmektedir. Ortam değişikliği ve genişlemeleri gündeme geldiğinde kablosuz iletişim performansını bozmadan sistemin çalışmasını ve yönetimini sağlayabilmektedir.

• Neden Meru Networks ses uygulamalarında daha iyidir?
Meru Networks WLAN sistemleri her türlü değişik trafiği otomatik olarak algılayarak QoS özelliklerini hem havada hem de controller üzerinde devreye sokarak gecikmeye toleransı olmayan yüksek öncelikli paketlerin diğerlerine göre daha önce adreslerine iletilmesini garanti eder. Ayrıca, tek hücre mimarisi ile kapsama alanındaki AP geçişleri hissedilmez kılar. Böylelikle, WiFi telefonlar ile konuşurken ortamda yer değiştirildiği zaman iletişimde her hangi bir kesinti yaşanmaz.

• Veri iletişimi sırasında Meru Networks Sistemleri üzerinden "MOS 4+" kalitesi ile aynı anda kaç adet ses görüşmesi yapılabilir?
Meru Networks kablosuz çözümlerinde tek Access Point üzerinden 802.11 a/b/g protokollerinde eş zamanlı 28 adet ses iletişimi "MOS 4+" kalite seviyesinde yapılabilir. 802.11n protokolünde ise bu sayı daha da artmaktadır.

• Meru Networks Access Point cihazlarına en fazla kaç kullanıcı bağlanabilir?
Meru Networks Access Point’ lerinin her biri 802.11a/b/g protokolleri kullanılarak 100+ adet kullanıcı desteklemektedirler.

• Meru Networks Access Point cihazlarında yüksek sayıda kullanıcı desteği nasıl sağlanmaktadır?
Meru Networks’ün geliştirdiği özel algoritmalar ile tüm Access Point’lerde aşağıdaki özellikler desteklenmektedir:
• Band genişliğinin tüm kullanıcılara eşit dağıtılması
• Access Point’lerin paylaşımlı yerine anahtarlamalı çalışması
• Controller ünitesi tarafından Access Point’ler arasında Yük Paylaşımı (Load Sharing) desteğinin sağlanması
• Ses iletişimi gerekmiyorsa ne olur?
Meru Networks Kablosuz çözümleri yüksek kapasiteli veri uygulamalarını rahatlıkla destekleyebilmektedir. Ses görüşmeleri gecikmeye ve bozulmaya çok hassas olduklarından dolayı testlerde genellikle ön plana çıkmaktadırlar. Ses iletişiminde dahi iyi performans elde edilebilen böylesi bir sistem ile zamana bağlı veri ve görüntü de rahatlıkla desteklenmektedir. Gerçek zamanlı uygulama olan sesin en iyi biçimde iletildiği bir sistem data ve görüntüyü de kolayca iletebileceğinden dolayı ses uygulamaları ön planda yer almaktadır.

• Meru Networks WLAN sistemlerinin kolay kurulmasının nedeni nedir?
Diğer sistemlerin aksine Meru Networks WLAN sistemleri minimum RF bilgisi, kanal planlama ve ortam keşfi gerektirmektedir. Bunun nedeni ise sistemler “tek kanal” üzerinden çalıştıkları için gereken yerlere AP’ler yerleştirilir ve Kontrol ünitesi ile kablo bağlantısı sağlandıktan sonra cihazlar birbirlerini otomatik olarak algılayarak çalışmaya başlarlar.

• Meru Networks WLAN sistemlerinde güvenlik nasıl sağlanmaktadır?
Meru Networks WLAN sistemlerindeki veri güvenliği değişik seviyelerde sağlanmaktadır :
• 802.11i, Sisteme Giriş (Authentication), Radius Server desteği, Active directory desteği
• WPA2, WPA, 802.1x/EAP, Two-factor
• Misafir kullanıcı seviyesinde kabul
• GRE Tunneling
• MAC Filtering, VLAN ve SSID (Aynı AP’de 65 adete kadar)
• Erişilen yere bağlı olarak
• IDS/IPS
• Kapsama alanı içinde yabancı AP’lerin algınlanması ve devreden çıkartılması
• Havada güvenlik duvarının oluşturulması
• Uygulama bazında Güvenlik duvarı
• Kullanıcı bazında güvenlik duvarı
• Sistemin ve kullanıcıların anlık takibi
• Detaylı raporlama

• Kısaca, Meru Networks’ün rakipleri ile arasındaki ana farklılıklar nelerdir?
Öncelikle 4. nesil diye adlandırılan “tek kanal” üzerinden onlarca, yüzlerce ve binlerce AP’nin 802.11a/b/g/n protokolleri ile desteklendiği bir teknolojidir. 802.11n Teknolojisi ile 300 Mbps hızına çıkılmıştır. BU band genişliğinde gerçek throughput 175 Mbps’ler seviyesindedir. AP’lere bağlanan cihazların hızları farklı bile olsa genel hızı kendisine en az hızla bağlanan cihazın hızına düşürmez. Her uygulama için gereken hızda iletişim sağlar. Özellikle bağlantı adedinin çok yoğun olduğu ortamlarda sadece AP sayısını arttırarak performansı yakalamak mümkündür. QoS desteği ile ses ve öncelikli veri desteği mümkündür. Kısaca bina veya kampus içlerinde data, ses ve görüntü iletişiminde gerçek “ALL WIRELESS” ortamını sağlamaktadır.Meru Networks WLAN Çözümünün Avantajları

• RF Teknolojisi uzmanlığı gerekmeden kolay ve hızlı kurulum
• Yüksek kapasiteli veri, ses ve görüntü iletişimi desteği
• Ufak ölçekli projelerden çok büyük ölçekli projelere kadar güvenilir kablosuz iletişim ortamının sağlanması
• Detaylı ve pahalı keşif gerektirmeden bir önceki sistemlerden %30 daha az sayıda erişim noktası (AP) kullanarak projelendirme
• Çok yoğun veri / görüntü iletişim ortamında bile en iyi ses kalitesinin (Toll-Quality) sağlanması ve hareketli ses iletişimi sırasında AP’ler arası geçişte ses kaybının olmaması
• Yüksek kapasiteli 802.11n sistemlerinin kolay kurulumu
• 802.11n Teknolojisine önceki yatırımları koruyarak geçişin sağlanması
• Üretici firmaya özgü protokollerin kullanılmaması
• Sistemde güvenlik önlemleri ve yedekliliğin sağlanması

2008 Yılından beri Meru Networks ürünlerinin Türkiye’de tanıtım ve projelerini gerçekleştiren CableNet’i aradığınızda size en iyi hizmeti sunmaktan büyük memnuniyet duyacağımızı bilmenizi isteriz.